Спаси планету
Оставьте свой телефон и мы с вами свяжемся!
или позвоните сами:
+38 (073) 783 73 63

Як правильно робити запаси води

Запаси води необхідні для забезпечення вашої родини під час надзвичайних ситуацій, таких як природні катастрофи, перебої у водопостачанні чи навіть довгі подорожі. Це актуально навіть у звичайні часи, що вже казати про життя у військовому стані з постійними вимкненнями електрики та водопостачання. Правильно організовані запаси води можуть допомогти уникнути багатьох проблем і забезпечити вашу безпеку та комфорт. Важливо продумати зберігання запасів і для пиття, і для побутових потреб.

Скільки води потрібно зберігати

Рекомендації щодо запасів води можуть відрізнятися, але загальне правило полягає у збереженні принаймні одного галону (близько 3.8 літрів) води на одну людину на день. Це включає воду для пиття, приготування їжі та гігієнічних потреб. Рекомендується зберігати запас води на принаймні 3 дні, а краще – на 2 тижні. Відповідно можна порахувати, що на родину з 4 осіб варто мати запас щонайменше у 45,6 літрів, а бажано більше. Звісно важливо правильно зберігати цей ресурс, щоб використати за потреби без шкоди для здоров’я.

Як правильно зберігати воду

1. Вибір резервуарів
  • Використовуйте харчові пластикові або скляні контейнери, бутлі, склянки, які призначені для зберігання води. Уникайте контейнерів, у яких зберігалися хімічні речовини, навіть для технічних потреб.

2. Підготовка контейнерів

3. Дезінфекція води
  • Якщо ви не впевнені у якості води, яку зберігаєте, варто подбати про можливість її очищення перед вживанням.
4. Наповнення та герметизація
  • Наповніть контейнери чистою водою, залишаючи невеликий простір для розширення (особливо важливо, якщо зберігаєте воду у пластикових контейнерах). Герметично закрийте контейнери.
5. Маркування
  • Обов'язково маркуйте кожен контейнер з датою наповнення. Це допоможе вам контролювати терміни зберігання.

Де зберігати воду

Для кращого зберігання води потрібно знайти темне та прохолодне місце. Це допоможе уникнути розвитку бактерій та водоростей у воді. Найкраще підійдуть кладові, підвальні приміщення або шафи.
Не менш важливо уникати замерзання води. Якщо в підвалі температура взимку може опускатись нижче 0, не варто обирати це приміщення якості місця зберігання питних запасів.

Регулярне оновлення запасів

Якими б не були контейнери та вода всередині, будь-яка маленька помилка чи випадково потрапивша всередину бактерія може зіпсувати усі запаси. Саме тому щомісяця важливо перевіряти стан води і посуду для зберігання. Зеленуватий відтінок води чи наліт на стінках кажуть про те, що ця вода вже непридатна для споживання.

Раз на 6 місяців варто замінювати воду на свіжу, щоб завжди бути готовим для особливих обставин.

Особливості зберігання питної води з доставки

Для задовільнення потреб у питній воді краще обирати доставку питної артезіанської води, очищену воду чи бутильовану воду з магазину. Вона відповідає усім вимогам щодо пиття на відміну від звичайної водопроводної. Окрім того така вода вже має своє герметичне пакування.

Для питної води оптимальним є зберігання при температурі від 10 до 21°C в темному приміщенні або шафі. Вертикально чи горизонтально буде стояти резервуар неважливо, але краще, аби він був нерухомим, це зменшить ймовірність пошкодження контейнеру.
Після відкриття таку воду варто спожити протягом 7-10 днів, а також уникати контакту води з руками. Для цього використовують помпи та кулери.

Використання води в надзвичайних ситуаціях

Якщо сталась надзвичайна ситуація і доступу до води може не бути тривалий час, варто споживати рідину максимально економно. При цьому спочатку вживають найбільш свіжу воду, а лише потім менш підходящу, якщо відновлення водопостачання так і не відбулось.

Звісно, в екстрених ситуаціях найважливішим буде збереження життя. Для таких випадків існують методи очищення води, яка неприатна для пиття. Але якщо доступ до цивілізації в наявності, краще скористатись доставкою бутильованої води.

Висновок

Правильне зберігання води може стати ключовим фактором для вашої безпеки та комфорту під час надзвичайних ситуацій. Дотримуючись цих простих порад, ви зможете бути готовими до будь-яких викликів. Запасайте воду правильно, і ваша родина буде в безпеці.