Врятуй планету
Залишіть свій телефон і ми зв'яжемося з вами!
або зателефонуйте самі:
+38 (073) 783 73 63
Click to order

Цвітіння питної води. Причини та способи уникнення проблеми

Сьогодні багато хто знає, що вода з-під крану зовсім не підходить для щоденного пиття. Мікроорганізми, домішки, важкі метали - все це далеко не те, що сприяє довгому та здоровому життю. Цю проблему дозволяє вирішити доставка питної води. Очищену або артезіанську воду замовляють як додому, так і в офіси. На жаль, за умови неправильної експлуатації обладнання, помилках в зберігання та інших нюансах корисна для здоров'я вода може перетворитися на спосіб отримання алергії, проблем зі шкірою, отруєння та навіть астми. Все через цвітіння води. Що це таке і як запобігти цвітінню води в кулері, розберемо детально.

Що таке цвітіння води?

Напевно кожен хоч раз в житті спостерігав неприємний зеленуватий наліт на ємностях для зберігання води або на поверхні самої води. Саме його і називають цвітінням. Справа тут у мікроскопічних водоростях. Їхні спори знаходяться у воді та на поверхні землі і навіть у повітрі. В артезіанській воді їх не буває, о однак не гарантує ,що спори з повітря не зможуть потрапити в бутель з живильною рідиною. За сприятливих умов водорості починають активно розвиватись, утворюючи той самий наліт.
В природі це явище також нерідко можна спостерігати. Зазвичай плівка з водоростей зустрічається в застояній воді у водоймах з великим доступом прямих сонячних променів.

Чому цвіте вода в кулері?

Очищена чи артезіанська вода завжди доставляється в продезинфікований тарі, де відсутні ті самі небезпечні мікроорганізми та водорості. Однак лиш пакування буде порушено, все може змінитися. Існують правила, що дозволяють суттєво зменшити ймовірність цвітіння води:

  • не порушуйте пакування, якщо не збираєтесь використовувати бутель прямо зараз;

  • якомога швидше після відкриття помістіть його до кулера;

  • завжди мийте руки з милом перед заміною бутля;

  • не беріться руками за відкрите горлятко ємності;

  • регулярно обслуговуйте кулер чи інше обладнання, що використовується;

  • зберігайте воду в прохолодному і захищеному від сонячних променів місці, також можна використовувати чохол на бутель;

  • у випадку від'їзду знімайте бутель з кулеру;

  • не використовуйте ємність для інших рідин;

  • перед повторним використанням ємності для води скористайтесь професійною дезінфекцією.

Найбільш сприятливими умовами для зберігання води можна вважати температуру від +4 до +14°C у затемненому приміщенні. Активний ж розвиток ціанобактерій та водоростей починається вже з +18°C.

Доставка води в Одесі, обслуговування кулерів та професійне очищення бутлів - це комплексна послуга, яку варто довіряти професіоналам, щоб мінімізувати ризик потрапляння спор водоростей у воду і їхній подальший розвиток.

Що робити, якщо вода зацвіла?

Помилки все ж іноді трапляються і може статись, що вода все ж почне зеленіти. В такому випадку категорично не рекомендується пити рідину, що зацвіла. Це може призвести до отруєння або алергії. Навіть за відсутності яскраво вираженого прояву наслідків вплив на організм вже точно не буде позитивним.
Якщо вода зацвіла, перш за все варто від'єднати ємність від обладнання та вилити вміст. Таку воду не обов'язково просто виливати, її можна використати, наприклад, для поливу квітів.

Наступним кроком варто провести позапланове чищення усього обладнання і дезінфекцію ємності. І лише після цього можна повертатись до пиття артезіанськох або очищеної води з кулеру на роботі чи вдома.
Замовте воду додому чи офIс за 1 хвилину!