Врятуй планету
Залишіть свій телефон і ми зв'яжемося з вами!
або зателефонуйте самі:
+38 (073) 783 73 63
Click to order

Як очистити воду в екстремальних умовах

У звичайному житті всі ми звикли до наявності води і водопроводі, скважинах та колодязях. Проте війна заставила передивитись своє сприйняття буденних речей. Відсутність води у Миколаєві, підтоплення Херсонщини, проблеми з водопостачанням на окупованих територіях - все це заставляє ставитись більш відповідально та підготуватись до можливих проблем з такой необхідною рідиною.

Скільки людина може обходитись без води

Людина критично залежна від води. Без пиття у звичайних умовах дорослий загине за 2-4 доби. Звісно ж найкращим варіантом буде очищена чи артезіанська вода з доставкою додому або бутильована з магазину, але в екстремальній ситуації доступу до якісної води може й не бути.

Яку воду можна пити, щоб вижити

Якщо раптом ви все ж опинились далеко від цивілізації, то для виживання підійде майже будь-яка пресна вода, головне правильно її підготувати.

Перше, що варто зробити, коли знайшли водойму, це набрати рідини в прозору пляшку чи банку та добре збовтати. Якщо на поверхні води утвориться піна ,то вживати таку воду категорично не можна.

Надалі варто оцінити колір та запах води. Воду з різким хімічним запахом вживати також заборонено.
Якщо ж вода візуально чиста або має механічні забруднення, але без піни та різких запахів, то можна перейти до фільтрації та знезараження живильної рідини.

Як можна відфільтрувати воду у домашніх чи польових умовах

В умовах відсутності доступу до промислових фільтрів та бутильованої води, найкращим методом фільтрації є готовий похідний фільтр. Якщо ж такого фільтру під рукою не опинилось, можна створити саморобний, який так само чудово впорається зі своєю задачею. Серед фільтруючих матеріалів зустрічаються пісок, вуголь, щільна тканина та трава тощо. Розглянемо кожен метод детальніше.

Фільтрація води за допомогою піску

Одним з найефективніших засобів фільтрації можна вважати пісок. Є кілька способів створення системи очистки з ним. Найпростіший спосіб потребує наявності пластикової пляшки або консервної банки та основного посуду для збору чистої води. В банку насипають пісок, а зверху наливають воду. У дні банки роблять невеликі отвори для витікання води. Для кращого ефекту процедуру повторюють кілька разів, змінюючи пісок по мірі забруднення.
Ще одним видом піщаного фільтру в умовах відсутності додаткового посуду можна вважати триногу з тканиною. Для цього методу варто скласти разом 3 палиці у триногу, а з тканини зробити гамак, в який буде насипано пісок. І вже через цю тканину з піском і варто пропустити воду, що потребує очищення. Як і з першим варіантом, максимальний ефект буде досягнуто при багаторазовому повторенні процедури.

Вугілля для очищення води

Дехто пропонує використовувати для очищення води активоване вугілля, не коментуючи при цьому необхідний об'єм, та і де взяти купу таблеток, коли нема доступу навіть до води. Саме тому підійде і звичайний дерев'яне вугілля. Варто використовувати обгоріле листове дерево, адже сосни та ялинки додають воді специфічного смаку та аромату.
Фільтри з вугіллям в якості очисника можна скласти аналогічно с піщаними. Крім того для кращого очищення можна не лише проганяти воду кілька разів через фільтр, а й використовувати фільтрацію за допомогою пічку та вугілля по черзі до досягнення бажаного результату.

Тканина та трава для очищення води

За допомогою шару трави та звичайного шматка тканини можна позбутися великого сміття і навіть досягнути світлішого відтінку. В комплексі з попередніми методами результат буде задовільний для переходу до знезараження.

Знезараження води для пиття

Усі перелічені вище методи є лише методами очищення від сміття, каламуті та різних вірусів та бактерій. Для безпечного пиття воду також важливо позбавити від різних вірусів та бактерій. Найефективнішим та найбезпечнішим є кип'ятіння та використання таблеток для знезараження.
При кип'ятінні важливо дотримуватись кількох правил:

  • кип'ятіння не повинне бути менше за 15 хвилин ( для високогірної місцевості час більший);
  • чим довше вода кипить, тим краще;
  • після закипання треба обережно злити воду у чисту ємність так, щоб осад залишився;
  • зберігати кип'ячену воду можна у закритій ємності не більше доби.
Таблетки для знезараження діють швидко та ефективно. Ними часто користуються туристи та військові, однак з ними вкрай важливе правильне дозування.

Безпорадні та шкідливі методи знезараження води

В інтернеті можна знайти й інші методи знезараження води, використовувати які не рекомендується. Серед них очищення марганцем та йодом. Ці методи є доволі небезпечними та можуть викликати проблеми із шлунково-кишківниковим трактом або щитоподібною залозою.
Активоване вугілля, попри розповсюджену думку, може лише очистити воду від домішок,але не від бактерій та вірусів.

А популярне настоювання води під відкритим сонцем не лише не очистить її, а й навпаки буде сприяти розмноженню мілких водоростей та мікроорганізмів.

Як підготуватись до можливих проблем з водою

Одеситам не варто турбуватися ,адже у випадку відключення води або інших проблем, вони зможуть скористатись послугами доставки води. Раз вже у Миколаїв відвезли 200 000 л води, то й одеситів точно у біді не залишимо Однак хочеться вірити, що вся ця інформація ніколи не знадобиться, і всі будуть вживати очищену воду на кращому обладнанні, в якості якої не доведеться сумніватись ані хвилини.
Замовте воду додому чи офIс за 1 хвилину!