Врятуй планету
Залишіть свій телефон і ми зв'яжемося з вами!
або зателефонуйте самі:
+38 (073) 783 73 63
Click to order

Питний режим при вагітності
чи є норма?

Вже ні для кого не секрет, що правильний питний режим є запорукою здоров'я та довголіття. Для жінки в період вагітності це питання стає ще більш актуальним, адже їй важливо не лише подбати про своє здоров'я, а й майбутнє малюка. За даними ВООЗ близько половини всіх дитячих захворювань пов'язані з неякісною водою, яку вживали їх мами під час вагітності та годування груддю.
Скільки потрібно пити вагітним, щоб почуватися добре
І все ж, питання скільки потрібно пити вагітним, щоб почуватися добре, індивідуальний і залежить від різних факторів. Насамперед слід звернути увагу на пору року, активність жінки, а також на наявність токсикозу, діареї. Все це викликає підвищену витрату рідини, а отже, вимагає і додаткового споживання води. Набряки ж навпаки часто свідчать про надлишки споживаної рідини. При розрахунку норм також враховують зростання та вагу жінки. Звідси й отримуємо, що універсальної норми для всіх немає, потрібно орієнтуватися за самопочуттям та змінювати свою власну норму залежно від зовнішніх факторів.

Зрозуміти, що води замало можна за такими ознаками. Якщо при вагітності пити мало води, то:
  • сеча стає більш концентрованою і яскравою, за кольором нагадує яблучний сік;
  • можуть виникати запори;
  • з'являється сухість у роті та носі;
  • гірше виводяться токсини, можуть з'являтися біль у нирках.

Саме тому так важливо здавати всі запропоновані аналізи в жіночій консультації та повідомляти лікаря про будь-які зміни у самопочутті майбутньої мами, а також не ігнорувати призначене лікування та рекомендації лікаря, що веде вагітність.

Якість води при вагітності – що потрібно наполегливо вимагати?
Важливим для здорового перебігу вагітності є не тільки кількість, але і якість рідини, що споживається. Відомо, що жителі високогірних районів, які п'ють чисту воду з джерел, збагачену киснем та мінералами, легше виношують та народжують міцних малюків. До того ж самі пологи найчастіше протікають легше, як післяродове відновлення. На жаль, цього не можна сказати про жінок у міських умовах. Але якщо переїжджати в гори неможливо, то треба хоча б подбати про те, щоб вода була найбільш корисною для вагітної. Для цього варто відмовитися від води з-під крана, яка є питною лише по паперах, і віддати перевагу очищеній воді, у складі якої немає хлору, важких металів та домішок.
ЯКУ ВОДУ ПИТИ ПРИ ВАГІТНОСТІ І ЯК ЩЕ ПОВНІВАТИ ЗАПАСИ РІДИНИ
З цими питаннями стикається кожна вагітна жінка, яка відповідально підходить до материнства. Важливо пам'ятати, що при підрахунку випитої рідини потрібно враховувати і вживання супів, рідких соусів, чаю, кави, компотів та чистої води.

Починати день при цьому найкраще саме зі звичайної очищеної води, також можна додати в неї кілька крапель соку лимона або трохи імбиру. Це особливо добре допомагає боротися із токсикозом на ранніх термінах. При цьому важливо випити воду прямо в ліжку, а потім вставати. Протягом дня у звичайну воду також можна додавати трохи свіжих ягід, м'яту, лимонний сік та інші добавки. Для багатьох пити таку воду приємніше, ніж просто очищену.
ЯКА ВОДА ДЛЯ ВАГІТНИХ БУДЕ КРАЩИМ ВИБОРОМ?
Найкраще вживати вагітним очищену чи артезіанську воду без газу. Така вода відмінно вгамовує спрагу, сприяє оновленню амніотичної рідини (навколоплідних вод), а також при правильній кількості та відсутності додаткових проблем зі здоров'ям не викликає набряків, які так ускладнюють життя майбутнім мамам. Норма води для вагітних коливається від 2,5 до 3,5 літрів на день, з урахуванням рідини із фруктів та овочів, супів та готових напоїв.

При цьому в першому триместрі варто пити більше рідини, тому що токсикоз та діарея витрачають багато водних ресурсів, до того ж різко зростає об'єм крові. У третьому триместрі навпаки варто скоротити обсяги. Нормальним вважається випивати стільки ж рідини, скільки вагітна залишає у туалеті. Відхилення у своїй має перевищувати 200-300 мл. При цьому не варто обмежувати себе у воді, коли хочеться пити, або насильно вливати в себе рідину, що бракує за підрахунками, через силу.

Дивно, але саме вода для вагітних - той швидкий і доступний спосіб полегшити вагітність, який шукають всі на дорогих курсах або в інтернеті. Звичайно, важливі й інші фактори, але їх вплив менш значний, а впливати на них зазвичай набагато складніше.
ЧИ ПІДХОДИТЬ ВОДА ВЕЛИКИЙ ФОНТАН ВАГІТНИМ
Вода Великий Фонтан це очищена та артезіанська вода, яка ідеально підходить для майбутніх мам. Відсутність небезпечних домішок та важких металів – це те, що робить очищену воду придатною для вагітних. Водночас вода не газована, як і рекомендує ВООЗ. Підвищене газоутворення і так часто турбує вагітних, саме тому її споживання варто мінімізувати.

Ще однією перевагою доставки води Великий Фонтан можна вважати відкритість інформації про воду, що поставляється, та наявність всіх відповідних сертифікатів якості. Так що вагітна жінка з легкістю зможе переконатися у безпеці води для себе та малюка. А після пологів її увагу може також привернути вода «Малятко».
Замовте воду додому чи офIс за 1 хвилину!