Врятуй планету
Залишіть свій телефон і ми зв'яжемося з вами!
або зателефонуйте самі:
+38 (073) 783 73 63
Click to order

Чи можна кип'ятити воду двічі

Різні покоління часто сперечаються про те, яку воду краще пити: сиру чи кип'ячену. В кожної думки свої аргументи і про них ми вже розповідали, допомагаючи визначитись з тим, яку воду пити натще. Однак є різниця між одним прийомом води та постійним питтям. А також виникає питання: чи можна кип'ятити воду повторно?

Що таке кип'ятіння води

Для того, щоб відповісти на наше питання, розберемося спочатку, як правильно кип'ятити воду і як її зберігати. Процес кип'ятіння води - це нагрівання її до 100°C. Він характеризується бурлінням води та утворенням водяної пари. Кип'ятіння триває до 15 хвилин.
В результаті термічної обробки більшість мікроорганізмів, що містяться у воді, гинуть. Саме через це багато хто вважає кип'ятіння засобом очищення рідини. Однак цей метод не позбавляє воду від інших домішок, таких як важкі метали, солі та решта речовин.

Шкода кип'яченої води

На жаль, вибір пити сиру воду чи кип'ячену - це не лише питання смакових вподобань. Очищена або артезіанська вода, яку наразі можна замовити з доставкою додому, є повністю безпечною для вживання в сирому вигляді. До того ж вона чудово поповнює ресурси організму, сприяє його здоровому функціонуванню.
У свою чергу кип'ячена вода наносить шкоду організму:

  • процес кип'ятіння порушує зв'язки молекул, тому таку воду називають неживаю або навіть мертвою;
  • якщо вода містить хлор, то при кип'ятінні його не лише не стане менше, а й підвищиться його концентрація, а також утворяться особливі речовини - тригалометани, котрі значно небезпечніші за сам хлор;
  • підвищується концентрація солей, важких металів, ртуті та решти домішок;
  • знижується кількість кислороду у воді

Звісно, одноразове кип'ятіння незначно впливає на ці показники, але вже за накипом в старому чайнику можна зрозуміти, що відбувається при багаторазовому повторенні цієї процедури.

Що буде, якщо кип'ятити воду повторно

Як ми вже з'ясували, кип'ятіння призводить до підвищення концентрації усіх домішок у воді. У випадку з водопровідною водою, що містить хлор, повторне кип'ятіння призводить до утворення все більшої кількості небезпечних речовин. Для очищеної, мінеральної або артезіанської води ситуація краща, проте корисні солі та інші домішки при підвищеному вмісті негативно впливають на організм. Особливо страждають від цього нирки та сечовидільна система. А зрештою і весь організм повністю.
Чому ще не можна часто кип'ятити воду, так це через утворення накипу н посуді, в якому її кип'ятять. Через те, що вода частково випаровується при кип'ятінні, то усі домішки, що містяться в ній, випадають у формі осаду. Подальше кип'ятіння піднімає попередній осад і додає новий. Саме тому воду не лише не варто кип'ятити двічі, а тим паче більше, але й варто промивати чайник після кожного кип'ятіння.

Міфи про повторне кип'ятіння води

Доволі популярною є думка про те, що повторне кип'ятіння призводить до того, що вона стає "важкою". Однак, для вчених цей аргумент здається дивним. Дійсно при випаровуванні води можна отримати важку воду. Проте зробити це в домашніх умовах вкрай нелегко, адже кип'ятити воду знадобиться років 10. Окрім того, навіть якщо людині якось вдасться отримати таку рідину вдома, то випивши її вона навіть цього не помітить.
Замовте воду додому чи офIс за 1 хвилину!