Врятуй планету
Залишіть свій телефон і ми зв'яжемося з вами!
або зателефонуйте самі:
+38 (073) 783 73 63

ЧИ ДОПОМОГАЄ РЯТНЕ ПИТТЯ ПРИ ПРОСТУДІ І ВІРУСНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ?

У холодну пору року застуда, грип та інші захворювання підстерігають людину на кожному кроці. Більшість із них лікарі відносять до загальної групи ГРВІ, тобто гострої респіраторної вірусної інфекції. З появою симптомів захворювання слід негайно звернутися до сімейного лікаря для отримання консультації щодо грамотного лікування. Але якщо медичні препарати для симптоматичного лікування призначає лікар, це не означає, що немає загальних рекомендацій, яких варто дотримуватися всім.
Рясне пиття при застуді
Для того, щоб при хворобі не відбувалося приєднання бактеріальної або грибкової інфекції, слід дотримуватися наступних правил:
  • дотримуватись питного режиму;
  • регулярно провітрювати приміщення;
  • стежити за тим, щоб не було переохолодження;
  • дотримуватися правил особистої гігієни;
  • регулярно проводити вологе прибирання приміщення
Важливо, щоб питво було рясним і теплим, холодні та гарячі напої краще виключити. Це допоможе залишатися змоченою носоглотці і додатково омиватиме стінки шлунка, що допомагає звільнятися від різних токсинів. Також вода знизить навантаження на печінку та нирки, що зростає і від хвороби, і від різних лікарських препаратів. Провітрювання та вологе прибирання допоможуть боротися з інфекцією на поверхнях, а також зменшать ймовірність зараження близьких, які мешкають у цьому ж приміщенні.
СКІЛЬКИ ПИТИ ВОДИ ПРИ ГРВІ
Рясне тепле пиття особливо важливе для хворого, але скільки потрібно пити для одужання? У середньому здоровій людині потрібно випивати щонайменше 25 мл води за кожен кілограм своєї ваги, краще, щоб рідини потрапляло до організму 30-35 мл на кілограм. При хворобі слід пити води за максимально прийнятним для себе дозуванням. Важливо, що з підрахунку слід враховувати як чисту воду, а й чаї, компоти, супи і навіть рідина в соковитих фруктах. Важливо пам'ятати, що надлишок води не є корисним. Якщо кількість рідини перевищує 60 мл на кілограм ваги, може виникнути інтоксикація водою.
Що пити при застуді та грипі
Для правильної організації питного режиму хворого важливо як кількість вживаної рідини, а й її якість. Найкраще основний наголос робити на чисту воду. При цьому не варто використовувати воду з-під крана, тому що в ній нерідко зустрічаються різні домішки та важкі метали, а також бактерії. Кип'ятіння може позбавити її бактерій, але на решту складу ніяк не вплине. Варто вибрати очищену чи артезіанську воду.
Часто можна почути про користь лужного пиття при застуді, грипі та інших вірусних захворюваннях. Однак така вода, крім користі, може і нашкодити ослабленому організму. Солі у складі можуть негативно впливати на роботу серця та нирок. Тому кількість такої лікувальної води не повинна перевищувати 1 склянку на день.

Увага! Дозволено також вживання чаїв, соків, морсів, газовані напої краще виключити. Під заборону потрапляє і алкоголь через високу ймовірність серйозних ускладнень, пов'язаних у тому числі із загущенням крові.

Часто при хворобі у людини пропадає апетит і тут теж на допомогу приходять бульйони. Найкраще зливати першу воду, злегка підсолювати бульйон і варити його теж на очищеній воді, оскільки кип'ятіння не позбавить багатьох хімічних елементів в рідині. Такий легкий обід допоможе відновити сили і не залишить тяжкості.
Питний режим при COVID-19
ГРВІ – це загальна назва всіх вірусних захворювань. До них відносяться риновіруси, вірус грипу та парагрипу, коронавіруси, ротавіруси, аденовіруси та інші. Серед симптомів захворювань можуть відзначати підвищення температури, кашель, біль у горлі, риніт (нежить), діарею, нудоту та ін. COVID-19 є одним із коронавірусів і відповідно має лікування, схоже на інші вірусні інфекції. Тому вода для одужання потрібна точно як і за всіх ГРВІ. Рясне тепле питво допоможе залишитись інфекції у верхніх дихальних шляхах і не допустить ускладненої бактеріальної пневмонії.
Чи підійде вода із доставки?
Чи допомагає вода при хворобі стає очевидним. Однак, з-під крана воду пити не можна, сил ходити в магазин немає, та й наражати на небезпеку зараження оточуючих безвідповідально. Виникає питання, що робити. На допомогу приходить доставка бутильованої води. Великий Фонтан може привести артезіанську, очищену воду або дитячу "Малятко". Вона відмінно підходить для пиття у чистому вигляді та придатна для готування. У складі відсутні важкі метали та шкідливі домішки.
Замовте воду додому чи офIс за 1 хвилину!