Врятуй планету
Залишіть свій телефон і ми зв'яжемося з вами!
або зателефонуйте самі:
+38 (073) 783 73 63

Коли пити воду протягом дня

Для здорового функціонування організму важливо дотримуватись водного балансу ,адже саме вода є основою для всіх клітин нашого організму. Нестача рідини може призвести до сухості шкіри, зморшок, неправильної роботи кишківника, проблем з густиною крові та лімфи, болю у серці та багатьом іншим негативним наслідкам. У свою чергу надмірне споживання рідини призводить до набряків, а при серйозних перевищеннях навіть до водної інтоксикації. Як же віднайти золоту середину та не зашкодити власному здоров'ю.

Скільки води пити

Часто по телевізору та у соціальних мережах можна почути, що кожна людина повинна випивати 1,5-2 літри води. В реальності ж все не зовсім так. Немає єдиної норми для всіх. Норма розраховується індивідуально відповідно до ваги, пори року, рівня активності та багатьох інших факторів.
В середньому людина повинна споживати 30 мл рідини на 1 кг ваги на день. Тобто людина з вагою 50 кг дійсно потребує 1,5 літри води на день, а от той, чия вага близько 100 кг, повинен випивати у 2 рази більше. Але існують й особливі ситуації, коли норма води збільшується.

Хто повинен пити більше

Існує кілька основних ситуацій, за яких варто пити більше рідини, ніж 30 мл на 1 кг:

  • спекотна та волога погода;
  • активне заняття спортом;
  • вагітність та годування груддю;
  • вірусні захворювання;
  • діарея та блювота;
  • інші причини підвищеної втрати рідини.
Зазвичай у таких випадках норма води складає 35-40 мл на 1 кг. Проте варто бути обережним. Набряки можуть свідчити про те, що розрахована норма невірна і варто скоротити кількість спожитої рідини. Важливо також враховувати, що до рідини відноситься не лише вода, а й трав'яний чай, соковиті фрукти та овочі, супи та навіть соуси.

Як пити воду протягом дня

Мало знати кількість рідини, що необхідна організму, важливо її правильно споживати. Зовсім неправильно випивати багато води за раз, а потім кілька годин не пити взагалі. Пиття повинне бути рівномірно розподілене протягом дня. Існує кілька простих правил, яких варто дотримуватися для правильного дотримання водного балансу.
1. День повинен розпочинатись зі склянки води кімнатної температури.

2. Сніданок повинен бути за 20-30 хвилин після випитої води.

3. Пийте склянку воду за 15-20 хвилин до прийому їжі.

4. Не пийте воду під час їжі та одразу після прийому їжі, адже це зменшує вироблення слини і заважає здоровому перетравлюванню їжі.

5. Після кави та чаю пийте чисту воду, бо ці напої є сечогінними.

6. Не пийте воду прямо перед сном. Краще випити склянку води за 30-40 хвилин до відходу до сну. Це допоможе уникнути набряків.

7. Пийте артезіанську чи очищену воду без домішок.

Лайфхаки по привчанню до правильного питного режиму

Для людей, котрі не слідкували за своїм питним режимом раніше, завжди важко почати, адже звичка ще не вироблена. Тому існує кілька простих лайфхаків, що допомогли вже не одному десятку людей.

Можна заводити будильник щогодини та пити воду за будильником. Це допоможе розподілити рідину протягом дня та не дасть можливості порушити режим.
Ще одним засобом є розміщення пляшок чи склянок з водою по усій оселі, а також у сумочці та автівці. Кожного разу, коли людин натикається на свій посуд з водою, вона повинна випити її. На жаль, цей метод важко здійснити при роботі в офісі.

Ще однією робочою порадою можна вважати правило: "Якщо немає, що робити, пий воду". Щоразу стоячи у черзі чи заторі, коли очікуєте відповіді від когось чи просто йдете по своїх справах пийте воду.

Яку воду пити

Для здоров'я важлива не лише кількість спожитої рідини, а й її якість. Солодкі напої, соки, лікувальні мінеральні води точно не підходять для виконання ролі основного джерела рідини. Пити треба чисту питну воду. Можна також додавати за бажанням сік лимону.
Краще за все замовити доставку артезіанської води додому чи купляти пляшки в магазині. Вода з-під крану є питною лише умовно, а воду з колодязів та джерел треба ретельно перевіряти перед споживанням.
Замовте воду додому чи офIс за 1 хвилину!